Звіт з тижня природничих дисциплін

Згідно річного плану школи, з метою розвитку у школярів пізнавального інтересу до вивчення предметів природничого циклу, формування емоційно-цілісного ставлення учнів до навколишнього середовища на сонові знань про природу, усвідомленого сприйняття учнями законів природи, екологічного виховання та активізації пізнавального інтересу до вивчення предметів природничого циклу. З 10.04 по 16.04.17р. в школі пройшов тиждень предметів природничого циклу.

Вчителі МО природничого циклу на високому рівні організували підготовку тижня. План проведення виконаний у повному обсязі.

З метою екологічного виховання учнів 10 квітня з 8.00 до 8.30 – на І поверсі школи в вестибюлі йшла демонстрація фільмів «Захистим природу разом» , «Пригоди лісових друзів», «Давайте берегти природу», «Як зберегти свою Землю».

Для розширення світогляду школярів про природу, починаючи з 2 уроку, до нас завітала міська дитяча центральна бібліотека.

2 урок – 5-6кл.-Природознавче ралі «Галопом по континентах» (Цікаве по материкам)

3 урок – 2 кл.-Зообук «Кожний пташині і тварині наймиліше у родині»-виховання любові до тварин

4 урок – 7 кл.-Віртуальна мандрівка «Водна мозаїка Землі» (Цікаве про водні об’єкти)

Всі заходи пройшли в актовій залі. Протягом тижня діяла виставка «Збережемо Землю» в холі І поверху.

Сучасне життя потребує ініціативної особистості, здатної досягати в житті гуманістичних цілей, керуючись високими естетичними ідеалами. Суспільство не може повноцінно функціонувати без активної людини, яка є його джерелом. Саме цим можна пояснити актуальність застосування позакласної роботи з предмету біології у навчальному процесі. Метою виховного заходу є розширити знання учнів з природничих наук, розвинути інтерес учнів до вивчення природничих наук, розвивати світогляд учнів, виховувати любов до природи.

Для старшокласників учнів 8-11 класів Сіренченко О.І.-вчитель біології у актовій залі провела виховну годину «Чисте місто, чиста ріка».

Тема актуальна в сучасному суспільстві, тому викликала жвавий інтерес в учнів.

Виступ учасників всеукраїнського конкурсу «Чисте місто, чиста ріка», рівень інтересу всіх присутніх-головний показник якості проведеної години спілкування. Учасники агітбригади висвітлювати екологічні проблеми сьогодення-захист природи, розділене сортування сировини, продемонструвати яскраве шоу «Мода із відходів».

Підготовка та участь у позакласній роботі дала змогу продемонструвати практичні навички. Проведений захід активізував пізнавальний інтерес учнів до вивчення географії, біології, хімії, екології, економіки; сприяв прояву ініціативи й самостійності; розкриттю індивідуальних здібностей дітей та їх талантів.

11 квітня о 8.00 пройшов виховний захід в актовій залі «Екологічний марафон»- для 8-11 кл. виступ екобригади , яка посіла 1 місто в конкурсі.

За допомогою театралізованих інсценівок, поставлених учнями 8-9кл., були донесені основні завдання екології довкілля.

5,6,7 уроки в 214каб. В 7х класах пройшла конференція з географії «Мандрівка по материкам», кожний клас був розділений на 6 груп і презентував цікаве про материки.

12 квітня-початок космічної ери.

В актовому залі пройшла конференція «Зоряна дорого людства» для 9-11кл., яку провела Панасюк Т.В. Мета науково-технічної конференції-ознайомлення із сучасними методами дослідження :

• Формування діалектико-матеріалістичного світогляду учнів.
  • Розкриття значення процесу пізнання Всесвіту-як основи розвитку сучасних технологій.
  • Використання космонавтики як рушійної сили НТП(науково-технічного прогресу)
  • Розвиток пізнавального інтересу для космічних досліджень.
  • Виховання патріотизму, на основі історичних відомостей про внесок українських вчених в розвиток космонавтики (С.П.Корольв, О.Кондратюк, Кибальчич, Янгель, Глушко, тощо)
  • Фотовиставка «Телескоп Хаббл» досліджує далекий космос.

13 квітня серед 9-Б і 2-Б пройшов Декупаж пасхальних яєць-батьки 9-Б класу-Сулютіна Н.В.-показала учням майстер-клас. В 9х класах з географії тема «Художні промисли», відповідно учні разом з батьками перед святом Пасхи показали практичні навички.

Директор школи, учитель географії провели конференцію «Мандрівка по Світовому океану». Учні 6х класів захистили свої цікаві роботи.

Серед 3х і 4х класів проведена гра Хрестики-нолики «Бережіть планету, діти», яку проводила обласна дитяча бібліотека ім.Дніпрової чайки (комп’ютерний клас)

14 квітня на 3 уроці в актовій залі пройшла хімічна гра «Зорепад наук» серед 7 класів, яку провела Ранюк Г.В.

Мета: сформувати екологічну культуру , зацікавленість предметом хімії, виховували бережливе ставлення до природи рідного краю. Завдання були розділені таким чином, щоб просліджувався зв’язок природничих дисциплін з хімією. Команди відмічені нагородами.