Звіт з тижденя словесності

Тиждень словесності було проведено з 12 березня по 19 березня 2021 року.

Мета тижня словесності : ушанування пам’яті Великого Кобзаря, поглибити знання учнів про його життя і творчість, розширити мовні знання учнів (культура спілкування, історія мови, читацькі інтереси учнів), літературні горизонти (українська та зарубіжна) підростаючого покоління.

Так, 12 березня вчителем В.Б. Хоменко було проведено поетичну бесіду на тему «Із скарбниці Шевченкової поезії» для учнів 5-А,Б класів. На цьому заході п’ятикласники довідалися багато нового про життя і творчість Т.Шевченка як поета, художника, гравюриста, зрештою, як людини, особистості, що стала пророком для своєї нації.

15 березня були проведені наступні заходи тижня:музейний виїзний урок «Тарас Шевченко: пригоди школяра» для всієї паралелі 5 класів. Діти почули багато цікавого про епоху, у яку жив і творив Шевченко, могли наочно побачити і навіть потримати музейні артефакти того часу, зробити світлини із цими атрибутами. Такий урок викликав жвавий інтерес у школярів.

Учитель Т.М. Ушенко провела конкурс «Лайфхаки з української мови» для учнів 6-9, 11 класів. Діти взяли участь в організованій  педагогом дискусії про те, як треба спілкуватися в сучасному світі, про культуру мовлення, спілкування, етикет, норми віншування українського народу тощо. Переможцями стали Кіриєнко А. – І місце, Саккер В. ІІ, Кіракосян Є. – -ІІІ місце. А також проведено класну виховну годину в 6- Г класі «Культура мовлення»

16 березня вчитель В.Б. Хоменко провела показову виховну годину для учнів 5-Г класу на тему «Українки, які вразили світ». Цього дня організувала в холі школи виставку листівок про цих людей, відомих за межами нашої країни, та виставку-конкурс  леп буків до Шевченкіани «Тарасова доля – то правда жива».

Доречно відмітити, що матеріал діти збирали самостійно. Серед учасників були визначені переможці: І місце Шкреба В., ІІ – Григор’єв Є.,  ІІІ – Гоборова А. та Гулякін Д.

Для учнів 6-их класів було проведено бесіду «Тарас Шевченко-художник» про Великого Кобзаря – митця живопису та гравюриста, непересічну особистість в історії нашого народу. Також була організована виставка малюнків п’ятикласників та шестикласників до творів, що вивчалися учнями протягом навчального року.