Звіт з тижня історії та правознавства

Згідно з планом роботи школи та з метою розвитку інтересу учнів до вивчення навчальних предметів, формування уміння використовувати теоретичні знання в  різних життєвих ситуаціях, поглиблення знань школярів з історії України та правознавства, формування історичних компетентностей, розвитоку творчих здібностей, логічного та аналітичного  мислення, вміння висловлювати та відстоювати власну думку, формування естетичного смаку учнів з 05 по 09 лютого в школі було проведено «Тиждень історії та  правознавства», гаслом якого стали слова «Історія – скарбниця наших діянь, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, застереження для майбутнього»   (Міґель де Сервантес Сааведра).

До початку Тижня було оформлено експозицію  «Цей тиждень присвячений історії та правознавству» (вч. Гучек О.В.). Представленні кращі творчі  роботи учнів 7-9 класів «Історія навколо нас» (Рибальченко Ю., 7-А; Мельник Є., 7-Б), «Календар. Цей тиждень в історії» (Мельник Є., 7-Б, Яблуновська Д.,9-А); «Сім чудес України» (Порицька О., Бібікова А.,7-А; Удовиченко А.,9-А);  «Славетні українці» (Пастушенко М., Рибальченко Ю., 7-А; Гаджиєва С., СавчукС.,9-Б ); «Знання в світі права» (Криворота Ю., Яблуновська Д., 9-А; ЄрмоленкоВ., Іванова В., Легкобіт О., Лопатін А.,9-Б )

IMG_20180209_145545 IMG_20180206_135110 IMG_20180206_135115

Впродовж тижня  вчителі історії провели цікаві та змістовні заходи. Серед них – історично-пізнавальна гра  для учнів 7-8-х класів «Я люблю Україну» (вч. Гучек О.В.), круглий стіл «Гібридна війна в ОРДЛО. Сили сторін. Тактика дій». (вч.  Крищенко В.В.)

IMG-b67e64c161083b481035e3568999e8b1-V IMG-313de00caccb4f9e089f11f4db668f78-V

Незабутні враження залишилися в учнів 5-х класів від бібліотечного уроку

«Візуальні  і писемні джерела, які зберігають пам’ять про історію України» (бібліотекар Руденко Л.В., вч. Гучек О.В.). Уявна  «Мандрівка книжковим містом» допомогла школярам дізналися про різні види документально-інформаційних ресурсів шкільної бібліотеки, правила бібліотечного обслуговування; учні познайомилися  з писемними  джерелами бібліотечного фонду, які зберігають пам’ять про історичні події та видатних українців різних  періодів історії

Урок –подорож з історії України  в 7-Б класі за темою  «Правління Володимира Мономаха» (вч. Гучек О.В.) дозволив учням продемонструвати свої знання історичного матеріалу, вміння аналізувати та порівнювати історичні процеси, робити спроби висловлювати  та обґрунтовувати власну думку з приводу історичних  процесів. Робота з різними  видами історичних джерел, розв’язання проблемного питання сприяли розвитку пізнавальної активності  учнів, формуванню уявлення про роль особистості в історичному процесі, уміння давати оцінку діяльності видатного історичного діяча,  правителя Русі-України ХІІ ст.князя Володимира Мономаха.