Звіт з Тижня історії та  правознавства

Згідно з планом роботи школи та з метою розвитку інтересу учнів до вивчення навчальних предметів, формування уміння використовувати теоретичні знання в  різних життєвих ситуаціях, поглиблення знань школярів з історії України та правознавства, формування історичних компетентностей, розвитоку творчих здібностей, логічного та аналітичного  мислення, вміння висловлювати та відстоювати власну думку, формування естетичного смаку учнів з 08 по 12 лютого в школі було проведено «Тиждень історії та  правознавства», гаслом якого стали слова «Історія – скарбниця наших діянь, свідок минулого, приклад і повчання для сьогодення, застереження для майбутнього»   (Міґель де Сервантес Сааведра).

До початку Тижня було оформлено експозицію «Цікава історія» (вч. Гучек О.В.). Представленні кращі творчі  роботи учнів «Повчання дітям Володимира Мономаха» Яхній Є. 7-А кл., «Володимир Мономах» Лепеха В. 7-А кл., «Русь-Україна за князювання Ярослава Мудрого» Стовбовенко О., ребуси, кросворди учнів 7-В кл. Клочкової К., Костерної А., Процюк О.; «Календар. Цей тиждень в історії» учнів 8-А класу Великосельскої Д., Жарких К., Паламарчук А., Шльонської Д., 8-Б класу Барвінської А, Белінського Є.; «Цитати які надихають» учнів 8-А кл. Подогової А., Яковлева О., 8-Б кл. Дриги К., Київської В., Шевченко А.

Цикл книжкових виставок «Історія-свідок часу і вчителька життя», підготовлений завідувачкою шкільної бібліотеки Тютюник А.Я., ознайомив учнів з різними видами документально-інформаційних ресурсів шкільної бібліотеки, з писемними  джерелами бібліотечного фонду про події в Україні та світі різних історичних періодів.

Впродовж тижня  вчителі історії провели цікаві та змістовні заходи. Серед них – історична вікторина “Козацька Україна” для учнів 5-х класів (вч. Крищенко В.В.); інтелектуальна гра для учнів 7-х класів «Колесо історії»(вч. Гучек О.В., бібліотекарь Тютюник А.Я); історичний дайджест «Козацькі традиції» (вч. Гучек О.В., бібліотекарь Тютюник А.Я) для учнів 8-х класіів.

Урок –практикум з історії України  в 7-А класі за темою «Повчанням дітям», «Слово о полку Ігоревім» як історичні джерела» (вч. Гучек О.В.) дозволив учням продемонструвати свої знання історичного матеріалу, робити спроби висловлювати та обґрунтовувати власну думку з приводу історичних процесів, вміння аналізувати та порівнювати морально-духовні цінності людини Середньовіччя та сучасної людини. Робота з різними  видами історичних джерел, розв’язання проблемного питання сприяли розвитку пізнавальної активності  учнів, формуванню уявлення про роль особистості в історичному процесі, уміння давати оцінку діяльності видатним історичним діячам Русі-України ХІІ ст.

Учні поринули у світ цікавого «історичного» життя, відчули себе справжніми мандрівниками складними, але захоплюючими стежинами минувшини.