ЗНО, ДПА

Календар проведення ЗНО

Графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році визначається Наказом Міністерства освіти і науки України від 30 вересня 2020 року № 1210 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року.

Календар ЗНО-2021

Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 1 лютого до 5 березня 2021 р.

Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 1 березня 2021 р.

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 30 червня 2021 року:

• з хімії — 04.06.2021;
  • з іноземних мов — 18.06.2021;
  • з математика, фізика — 22.06.2021;
  • з української мови, української мови і літератури, історії України, біології — 25.06.2021;
  • з географії — 30.06.2021.
Перелік сертифікатів ЗНО за спеціальностями – Освіта

Унесення змін зумовлено узгодженням Порядку з чинним законодавством, а також у зв’язку із запровадженням з 2018 року проведення державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання з української мови для учнів (слухачів, студентів) закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, які в поточному навчальному році мають завершити здобуття повної загальної середньої освіти.

Для участі у ЗНО випускникам необхідно мати паспорт

Реєстрація учасника для проходження зовнішнього оцінювання передбачає обов’язкову наявність паспорта громадянина України. Про це йдеться у наказі Міністерства освіти і науки, яким затверджені зміни до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Документ вже зареєстрований у Міністерстві юстиції.

Зокрема, норма, що передбачала можливість подання копії свідоцтва про народження замість копії паспорта для реєстрації для участі у ЗНО особами, яким станом на 01 вересня року не виповнилося 16 років, скасована.

В Українському центрі оцінювання якості освіти наголошують, що відповідні зміни відбулись відповідно до вимог чинного законодавства, згідно з якими паспорт громадянина України має бути отриманий особою, яка досягла 14-річного віку.

Виключення щодо обов’язкової наявності паспорта для реєстрації на ЗНО будуть діяти для деяких категорій учасників ЗНО, зокрема, які не мали можливості отримати паспорт у зв’язку з тим, що проживають на окупованих територіях, іноземців або осіб без громадянства.

Як відомо, реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться 06 лютого і триватиме 19 березня. Внесення змін до реєстраційних даних буде можливе до 02 квітня. Особа, яка реєструється для проходження тестування, має подати до відповідного регіонального центру оцінювання комплект реєстраційних документів.