«Чисте місто. Чиста ріка. Чиста планета»

Дерева – це довговічні живі істоти. У них свій непомітний для людського ока соціальний лад і закони життя. Вони «заселили» планету Земля задовго до людей, близько 400-300 млн років тому назад. Завдяки їх поширенню та еволюції планета докорінно змінилася. Дерева спричинилися до того, що завдяки фотосинтезу (засвоєнню енергії Сонця) кількість вуглекислого газу почала зменшуватися, а кисню – збільшуватися, стали утворюватися цілі екосистеми, які не лише дали поштовх виникненню мільйонів інших видів живих організмів, але й спричинилися до падіння загальної температури на планеті, до створення комфортних умов для життя таких істот, як ми, люди.

Тому не дивно, що в міфах і віруваннях багатьох народів розповідається саме про Світове дерево, що уособлює собою єдність і вічне життя.
Дерева – загадкові і цікаві створіння, у них завжди вдосталь часу, вони, в більшості, нікуди не спішать. Та для людей, дерева втратили свої чари з моменту, коли ми почали їх використовувати у своїх цілях. І с кожним роком вирубується більше дерев, наша країна, і планета в цілому «лисіє», що веде до неминучої екологічної катастрофи.
Дерева не тільки забезпечують чисте повітря, але й беруть участь у формуванні клімату планети, зменшують парниковий ефект. Вони переробляють шкідливі викиди, допомагають зберігати родючість ґрунтів, слугують середовищем існування тварин та птахів, забезпечують їжею та здоровим середовищем людей.
Одне дерево за рік зазвичай виробляє 100-200 кг кисню. Цього достатньо для дихання людини впродовж цілого року. Також всього лише одне дерево здатне поглинути за рік стільки вуглекислого газу, скільки виробляє автомобіль за час пробігу у 30-40 тис. км.
«Саме тому за життя таки варто посадити, як мінімум, одне дерево!» – вирішили учні 3-Б класу Херсонської загальноосвітньої школи № 41 і висадили деревце на шкільному подвір`ї в рамках проведення тижня екології «Чисте місто. Чиста ріка. Чиста планета».